Licencje zawodnicze PDF Drukuj Email
sobota, 17 października 2015 13:48

Przypominam wszystkim trenerom i zawodnikom o konieczności posiadania aktualnej licencji zawodniczej na wszystkich zawodach pod patronatem Polskiego Związku Karate. Przy zmianie barw klubowych zawodnik musi wystąpić do Związku o wyrobienie nowej licencji zawodniczej, aby tego dokonać musi mieć również zgodę obu klubów (dotychczasowego i nowego). Przy braku zgody (pisemnej) dotychczasowego klubu, zawodnik nie może otrzymać licencji przez okres jednego roku.
 
Polish Open w Bielsk-Białej PDF Drukuj Email
środa, 07 października 2015 11:37

W ten weekend odbędzie duży turniej karate Polish Open Grand Prix Bielsko-Białej. Będzie to ważny turniej z kilku powodów:
- jest kolejna mozliwość konfrontacji sportowej z zawodnikami reprezentującymi różne kraje i stojącymi na dobrym poziomie sportowym,
- jest to turniej którego wyniki będą brane pod uwagę w rankingu zawodników do tworzenia kadry Związku na przyszły rok,
- jest możliwość zobaczenia w akcji zawodników na różnym poziomie sportowym i w różnych kategoriach wiekowych od dzieci (zawody niedzielne) poprzez młodzików, kadetów, juniorów, U21, seniorów i mastersów. Czyli każdy może znaleźć swoją kategorię.

Do zobaczenia w Bielsku-Białej,
Wacław Antoniak
 
Olimpijskie szanse karate PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 września 2015 14:14

Komitet Organizacyjny Olimpiady 2020 zaproponował aby włączyć karate do programu letnich igrzysk olimpijskich Tokyo 2020. Ostateczna decyzja zostanie podjęta przez MKOl w Brazylii za rok. Po tej propozycji sznase karate an wejście do programu w sposób istotny wzrosły. Wg Japońskiej propozycji karate ma być prezentowane w formie kata (kobiet i mężczyzn) oraz przez 3 kategorie wagowe kumite (również kobiet i mężczyzn).
 
Mocny tydzień PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 września 2015 10:28

W nachodzącym tygodniu czeka nasz Związek szereg ważnych imprez. W dniach 3-4.10.2015 rozegrane zostaną dwa stylowe Mistrzostwa Swiata. W Bielsko-Białej odbędą się Mistrzostwa Swiata Karate Shotokan. Duża nasza reprezentacja zmierzy się w walce o medale z zawodnikami z całego świata. W tym samym czasie zawodnicy stylu Kyokushin będą mieli swoje Mistrzostwa Świata w dalekim Chabarowsku (Rosja). Zarówna jedna jak i druga reprezentacja ma spore szanse na medale. Za zawodników z obu reprezentacji trzmamy mocno kciuki.
Ponadto w tym tygodniu odbędzie się bardzo duża impreza organizowna przez IMGA. W Nicei odbędą się kolejne Europejskie Igrzyska Masters. Tam z udziałem zawodników z 27 dyscyplin sportu, karatecy startujący wg przepisów WKF zmierzą się w walce o prymat na naszym kontynencie. Europejksie Igrzyska odbywają się co 4 lata. Na poprzednich startowało z Polski 3 zawodników, a na tegorocznych startować będzie 11 osób. Tam też liczymy na efekty medalowe.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 25
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2017. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS