Spotkanie trenerów PZK w Sopocie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 sierpnia 2014 20:10
W Sopocie 17.07.2014 w hotelu Maryla odbyło się spotkanie z udziałem ok. 30 trenerów karate dot sposobu zorganizowania pracy komisji trenerskiej i komisji sędziowskiej PZK. Spotkanie prowadził Krzysztof Skulski z Gdańska.
W czasie kilkugodzinnej dyskusji przedstawianych było kilka koncepcji zorganizowania w/w komisji. Shihan Robert Hamara (Norwegia) przedstawił jak zorganizowany jest Norweski Związek Sportów Walki i jak w nim działają te komisje, W wyniku dyskusji zaproponowano:
1. aby shihan Robert Hamara pełnił rolę konsultanta PZK i szefa Komisji Sportu (koordynującą działania Komisji Trenerskiej i Komisji Sędziowskiej). Funkcję tę będzie pełnił społecznie. PZK pokrywać będzie koszty przejazdów na spotkania wynikające z pełnienia tej funkcji.,
2. aby w ramach WKF ustalić kalendarz imprez na 2015 i wykaz imprez jakie będą brane pod uwagę do rankingu Związku: MP, PP, 2-4 turnieje typu Open w karju oraz kilka imprez zagranicznych.
3. Do kadry PZK wejdzie 2-4 zawodników zajmujących czołowe miejsca w rankingu.
4. Zostanie opracowany jasny regulamin powoływania kadry PZK i reprezentacji na poszczególne zawody.
5. Szkolenia sędziowskie organizowane będą na dwóch poziomach:
a. w makrookręgach (zgodnie z potrzebami ustalonymi w danym okręgu) - na niższe stopnie sędziowskie,
b. krajowe - (dwa razy w roku), na wyższe stopnie sędziowskie. Jeden na wakacyjnym szkoleniu sędziów, trenerów i zawodników kadry.

W spotkaniu uczestniczyli dwaj członkowie Zarządu PZK: Maciej Gawłowski i Wacław Antoniak, którzy mają przedstawić propozycje z tego spotkania na najbliższym zebraniu Zarządu.


Wacław Antoniak
 
World Open Karate w Lignano PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 sierpnia 2014 20:08
  
W dniach 23-24.08.2014 rozegrany zostanie turniej karate pod nazwą World Open Karate w Lignano (Włochy). Trenerem odpowiedzialnym za reprezentację na ten wyjazd jest sensei Marek Chwiralski. Zawodnikami którzy mają wystartować w tym turnieju w ramach reprezentacji są: Olga Chmielewska, Agnieszka Dybicz, Mateusz Tomiczek i Adam Steczuk. Są to Mistrzowie i v-ce Mistrzowie Polski z ostatnich MP. W ciagu najbliższych dni dowiemy się o możliwości sfinansowania tego wyjazdu na ten turniej ze środków PZK.
Te zawody, podobnie jak zawody w K1 w Stambule i Hanau, odbędą się z udziałem naszych zawodników, przygotowujących się do udziału w World Games 2017 we Wrocławiu.
W najbliższym czasie dostaniemy z MSiT odpowiedź na nasz wniosek o przyznanie dodatkowych środków na przygotowania do tej imprezy oraz do udziału w ME które będą kwalifikacją do udziału w Igrzyskach Olimpijskich krajów Europejskich.
Udziały w zawodach w Lignano (dla zawodnioków w kata) i w Stambule (dla zawodników w kumite) będą pierwszymi startami w ramach przygotowań do Igrzysk Olimpijskich i World Games 2017.
 
Kurs instruktorski i trenerski karate PDF Drukuj Email
sobota, 12 lipca 2014 11:18
Pod patronatem Związku odbędą się kursy:

1.dla kandydatów na instruktorów sportu karate
2.dla kandydatów na trenerów II klasy karate

Wszystkie szczegóły zamieszczone są na naszej stronie w osobnych informacjach oraz dołączone są do nich ankiety zgłoszeniowe na te kursy.
 
Wakacyjne przygotowania do sezonu startowego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 lipca 2014 21:57

Korzystając z sezonu wypoczynkowego wiele klubów organizuje swoje klubowe zgrupowania. Część zawodników bierze udział w zgrupowaniach z udziałem międzynarodowych szkoleniowców. Obecnie z takiego szkolenia ( z dojo shihan Santo Torre) wrócili do kraju dwaj zawodnicy: Maksymilian Szczypkowski i Mateusz Tomiczek. Inni szykują się na kolejne międzynarodowe zgrupowanie do Sopotu, gdzie shihan Robert Hamara i shihan Jaap Smaal w terminie od 14 do 17 lipca prowadzić będą kolejne szkolenie w międzynarodwej obsadzie. Na tym zgrupowaniu mogą szczególnie skorzystać zawodnicy chcący zdobywać medale na zagranicznych imprezach oraz sędziowie (będzie tam szkolenie i egzamin na licencje sędziowskie PZK) i szkoleniowcy, którzy mogą zapoznać się z metodami treningowymi znanych mistrzów karate. Na początku sierpnia odbędzie się kolejne świetne szkolenie prowadzone prze shihan Giuseppe Beghetto, a pod koniec sierpnia duże międzynarodowe szkolenie w Lignano zakończone olbrzymim turniejem karate World Open Lignano (23-24.08.2014). W turnieju tym może startować ponad 1500 zawodników z wielu krajów z całej Europy.
Wszystkie te szkolenia i wakacyjne turnieje mają przygotować zawodników i trenerów do przyszłego sezonu,a on zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Od września zaczynają się szkolenia i zawody przygotowujące zawodników do Mistrzostw Europy. W lutym odbędą się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów (6-8.02.2015) w Zurichu (Szwajcaria) a miesiąc później odbędą się Mistrzostwa Europy Seniorów (19-22.03.2015) w Istambule (Turcja). Zawody te będą szczególnie ważne bo zawodnicy którzy zdobędą sześć pierwszych miejsc zostaną zakwalifikowani na Europejskie Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w czerwcu 2015 w Baku (Azerbejdżan). Wszystkie Europejskie Związki Karate będą bardzo mocno przygotowywały się do ME i do Igrzysk Olimpijskich. My także mamy taki plan i na to będziemy mieli specjalną pomoc ze strony Ministerstwa Sportu.
Ponadto w czasie tego wakacyjnego sezonu po konsultacji z trenerami kadry Zarząd powoła specjalną kadrę która już niedługo rozpocznie realizację programu przygotowań do World Games, która to impreza odbędzie się we Wrocławiu w 2017 roku. Mamy na przygotowania trzy lata i zamierzamy je skutecznie wykorzystać na dobre przygotowanie zawodników i sędziów do tej imprezy. Na ten program też dostaniemy pomoc z MSiT. Jest to dla nas wyzwanie i jednocześnie szansa na dobre zaprezentowanie karate szerokiej publice w Polsce.
Nie tylko seniorzy będą mieli swoje ważne zawody. W poaździerniku w Nicei (Francja) odbędą się Europejskie Igrzyska Masters, podobnie jak trzy lata temu będzie tam również karate i do tej imprezy też chcemy się przygotować. Niestety MSiT nie chce wspierać przygotowania do tej imprezy, dlatego musimy szukać środków na poziomie władz lokalnych oraz we własnych klubach.
Życzę wszystkim zdrowia i chęci do pracy aby skutecznie odpocząć i jednocześnie dobrze przygotować się do emocjonującego sezonu 2014/2015.


Wacław Antoniak
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 25
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2017. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS