Kolejna próba osłabienia Polskiego Związku Karate PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 stycznia 2018 09:42


W grudniu została powołana do funkcjonowania kolejna organizacja karate pod nazwą Polska Unia Karate, której założyciele obiecują swoim zwolennikom przedziwne rzeczy. Jest to kolena próba rozbijania jedności polskiego karate. Poprzednio (kilka lat temu) powstał PFKS, który też chciał "uzdrawiać" polskie karate. Teraz jest kolejna próba (częściowo z tymi samymi osobami) zrobienia "prawdziwego" karate.

 Przypominamy wszystkim, że we wszystkich dyscyplinach sportowych w Polsce obowiązuje  takie samo prawo sportowe, z którego wynika, że tylko Polski Związek Sportowy organizuje Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w danej dyscyplinie oraz tylko PZS może wystawiać reprezentację na zawody międzynarodowe. A udział sędziów i zawodników poza Związkiem może odbywać się tylko za wyraźną zgodą PZS.

Życzę wszystkim dobrego przygotowania się do rywalizacji sportowej w nadchodzącym sezonie i nieuleganiu fantazjom żądnym władzy "mistrzom" karate.

 
Turniej Karate K1 Premier Leaque w Paryżu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 stycznia 2018 09:40

 
W ten weekend w Paryżu odbędzie się międzynarodowy turniej z serii K1 Premier Leaque . W zawodach startować będzie 756 zawodników z 81 krajów. Z naszego kraju startowało pięcioro zawodników:

1. Magdalena Nowakowska -50kg,

2. Dorota Banaszczyk -55kg,

3. Natalia Szponder -55kg,

4. Maciej Boguszewski -75kg,

5. Michał Bąbos +84kg.

 Michał Bąbos po dwóch przegranych walkach (w eliminacjach i w repasażach} zajął XI miejsce. Swoją pierwszą walkę w eliminacjach wygrała Natalia Szponder, ale niestety przegrała drugą walkę i odpadła z dalszych rozgrywek.

Należy zaznaczyć że w tych zawodach startowała cała czołówka światowa i poziom walk był bardzo wysoki.

Poprawiony: poniedziałek, 29 stycznia 2018 09:42
 
Nowy sezon startowy luty-czerwiec 2018 PDF Drukuj Email
środa, 24 stycznia 2018 21:27

 Po okresie ferii zimowych zaczynamy kolejny sezon startowy. Od końca lutego zaczynają się liczne zawody. Praktycznie co tydzień odbywają się miej lub bardziej ważne zawody. Do wszystkich należy się odpowiednio przygotować i to zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Dlatego przypominam wszystkim prezesom klubów i trenerom o konieczności posiadania aktualnej licencji klubowej, licencji zawodniczych, aktualnych badań lekarskich oraz wymaganych regulaminem zawodów stopni.

 Jednocześnie proszę o szybkie przesyłanie protokołów z egzaminów które odbywają się w klubach. Część tych protokołów jest nadsyłana bardzo długo po egzaminach, a powinna być przesłana w ciągu tygodnia po odbyciu egzaminu.

 
Życzenia noworoczne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 stycznia 2018 23:54

 Życzę wszystkim karatekom udanego 2018 roku, pełnego zaangażowania w treningi oraz pełnego sukcesów sportowych. Mamy bardzo bogaty kalendarz imprez sportowych i życzę wszystkim satysfakcji z uczestnictwa w tych imprezach.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 35
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS