Dutch Open w Almere PDF Drukuj Email
piątek, 20 lutego 2015 09:21

W dniach 14 - 15 luty w Almere (Holandia) odbyły się zawody z cyklu Premier League - Lotto Dutch Open - Almere 2015. W zawodach wzięło udział 613 zawodników z 51 państw. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym ponieważ dla wielu reprezentacji był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Turcji w Istambule (18 - 22.03).
W turnieju wzięła też udział 8 osobowa reprezentacja Polski : 4 zawodników w konkurencji kumite i 4 zawodników w konkurencji kata.
W konkurencji kata Agnieszka Dybicz po zwycięstwie 3:2 nad zawodniczką Włoch w drugiej rundzie uległa zawodniczce Austrii 0:5. Maksymilian Szczypkowski przegrał w 2 rundzie natomiast na uznanie zasługuje Mateusz Tomiczek, który przeszedł do rundy 3. Również na wyróżnienie zasługuje Olga Chmielewska, która w rundzie 3 tylko w skutek błędu (kata Unsu) przegrała nieznacznie 2:3 z zawodniczką Niemiec tym samym eliminując swój udział w ćwierćfinale.
W konkurencji kumite najlepiej wypadła zawodniczka Olimpu Łódź Kamila Warda, która wywalczyła brązowy medal i 3 miejsce w kategorii - 68 kg.
Wyniki szczegółowe Kamili :
Kamila Warda - Frimannsdottir Telma (ISL) - wynik 6 : 6 wskazanie na Kamilę 4 : 1
Kamila Warda - Verspeget Marisca (NED) - wygrana 2 : 0
Kamila Warda - Buchinger Alisa (AUT) - przegrana 2 : 0 repasaż o 3 miejsce
Kamila Warda - Burucu Hafsa Sayda (TUR) - wygrana 1 : 0. Turczynka jest między innymi Wicemistrzynią Świata z 2012 roku.
Cieszy świetny wynik na Premier League oraz udany start na początku roku. Należy przypomnieć ,że Kamila brała udział w dwóch prestiżowych turniejach Paris Open i Dutch Open. Z wyliczeń wynika,że powinna zajmować na dzień dziesiejszy wysokie 4 miejsce w rankingu światowym WKF.
Pozostali zawodnicy kumite Kamil Warda,Maciej Drążewski oraz Natalia Szponder przegrali swe pojedynki w pierwszej rundzie
Przed zawodnikami następny sprawdzian MP Karate WKF Seniorów we Wrocławiu oraz udział w ME EKF w Turcji
Poprawiony: piątek, 20 lutego 2015 09:25
 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS