Szanowni Koledzy i Koleżanki PDF Drukuj Email
czwartek, 08 stycznia 2009 16:13

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

W Nowym Roku, życzę wszystkim Trenerom, Instruktorom, Sędziom, Zawodnikom i Ćwiczącym mnóstwa sukcesów w karate i w życiu osobistym oraz zrealizowania wszystkich planów i marzeń.
W sprawach bieżących dotyczących naszego Związku przedstawiam Państwu  aktualne informacje.

Rok 2008 zakończyliśmy dużymi sukcesami sportowymi odniesionymi na Mistrzostwach Świata w Tokio i na stylowych  Mistrzostwach Europy. Dokładne wyniki są już wszystkim znane. Znalazły one uznanie nie tylko w naszym środowisku, ale także w Ministerstwie Sportu i Turystyki,  co zostało uwidocznione w postaci nagród dla naszych trenerów i zawodników  kadry (medalistów zawodów mistrzowskich).

Złożyliśmy ofertę do Ministerstwa na realizację  zadań zleconych i czekamy na przyjęcie tej oferty(podobnie jak większość innych PZS).

Chciałbym Państwa poinformować, że ostatnio TVP wyemitowała program pt "Misja Specjalna" dot. sytuacji w PZKarate. Dziennikarka, łamiąc zasady bezstronności , zmanipulowała nasze wypowiedzi, oraz korzystając z wypowiedzi kilku '' sław'' karate zrobiła program, w którym oczerniono całe nasze środowisko. Zostaliśmy przedstawieni jako organizacja mafijna, w której głównym problemem instruktorów jest pedofilia.
Personalnie zostaliśmy przedstawieni jako osoby delegowane z dawnego systemu politycznego. Wszystkie te zarzuty są nieprawdziwe i zniesławiają  Związek i cała naszą dyscyplinę.
W związku z tym, wystąpiliśmy na drogę prawną przeciwko autorom tego programu.
Naszą sprawą zajęła się kancelaria prawna z Warszawy, która podjęła już stosowne kroki.
Sprawa na pewno będzie ciągnęła się długo i potrzebne będą duże nakłady finansowe.

Powołując się na Uchwałę Zarządu z dnia 30.12.2008 r. w spr. obrony dobrego imienia Związku, wracam się więc z prośbą do wszystkich naszych członków oraz sympatyków, którym bliskie jest to środowisko o wsparcie finansowe na ten cel w wysokości 500 zł od klubu.
Kwoty proszę kierować na konto PZKarate z dopiskiem "na obsługę prawną".
Księgowość Związku wystawi potwierdzenie wpłaty osobom (klubom), które potrzebują dokumentu finansowego dot. tej wpłaty.

W tym roku prawdopodobnie podjęta zostanie decyzja dotycząca wprowadzenia karate do programu igrzysk olimpijskich. Będzie to dla nas szczególnie ważny rok, dlatego chcemy skończyć ten nikomu niepotrzebny konflikt i zająć się trenowaniem oraz przygotowaniem naszych zawodników do walki o olimpijskie medale.


Wacław Antoniak
 

 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2022. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS