Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w Karate WKF / Mistrzostwa Polski Karate-Do Shotokan Młodzików,Kadetów, Juniorów i Seniorów 26-27.10.2013 Bielsko-Biała PDF Drukuj Email
wtorek, 29 października 2013 21:00
W dniach 26-27 października w Bielsku-Białej odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców /U21/ w Karate /WKF/ i Mistrzostwa Polski w Karate Shotokan.
W sobotę karatecy rywalizowali wg przepisów World Karate Federation, największej na świecie organizacji w karate, jedynej organizacji w karate uznawanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
Wystartowało 281 zawodniczek i zawodników z 44 klubów.

W niedzielę rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Karate Shotokan, wg tradycyjnych przepisów World Shotokan Karate Association, w której też jest zrzeszony Polski Związek Karate.
W tych Mistrzostwach rywalizowało 255 zawodniczek i zawodników z 36 klubów.

Należy podkreślić wysoki poziom sportowy, który napawa optymizmem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Juniorów w Karate /WKF/, które odbędą się w Hiszpanii
oraz Mistrzostwami Europy w Karate Shotokan, które odbędą się w Portugalii.
Na podkreślenie zasługuje doskonała organizacja zawodów przez działaczy Klubu „Atemi“ z Bielska-Białej.
Należy również dodać, że tak dobra organizacja imprezy była możliwa dzięki wsparciu bielskich władz miejskich.
Na zawodach mieliśmy zaszczyt gościć Prezydenta Bielska-Białej Pana Jacka Krywulta i członków Rady Miasta.
Szczegółowe wyniki są dostępne w dziale Wyniki zawodów.

Polski Związek Karate
Poprawiony: wtorek, 29 października 2013 21:06