Zebrania Zarządu PZK PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2021 20:48

 W pierwszym kwartale obecnego roku Zarząd PZK odbył już 4 zebrania. Na tych zebraniach przyjęto łącznie 165 klubów i okręgowych związków karate. Jest to wynik rekordowy, zwiększający o ponad 35% ilość członków Związku. Z prowadzonych rozmów z prezesami i trenerami różnych klubów karate wynika, że kolejne kilkanaście klubów chce zapisać się do PZK. Jeśli to nastąpi to karate reprezentowane przez PZK będzie trzecią dyscypliną w Polsce, jeśli chodzi ilość klubów zrzeszonych w Polskim Związku Sportowym i ilość osób ćwiczących daną dyscyplinę sportu. Wyprzedzać nas będzie tylko piłka nożna i piłka siatkowa. W kategorii sportów indywidualnych i kategorii sportów walki będziemy zdecydowanie na pierwszym miejscu. Jeśli chodzi o ilość klubów zrzeszonych w jednym Związku, to mamy więcej klubów niż judo i zapasy razem wzięte.
 W połowie czerwca zaplanowane są Mistrzostwa Polski Seniorów. Na jednej hali przeprowadzone zostaną mistrzostwa w Karate Kyokushin, Karate Olimpijskim, Karate Shotokan i Karate Tradycyjnym. Oczywiście każda grupa będzie rozgrywała walkę o medale według przepisów z danego stylu. Zgłoszenia dla Karate Olimpijskiego i Karate Shotokan będą przyjmowane poprzez www.poland-karate.pl. Do zawodów będą dopuszczeni tylko zawodnicy z klubów mających aktualną licencję klubową oraz mających aktualną licencję zawodniczą i stopień potwierdzony przez PZK.
 W Karate Olimpijskim w kategorii junior młodszy, junior i młodzieżowiec, zaplanowane są dwa turnieje kwalifikacyjne. Wyniki z tych zawodów będą decydowały o dopuszczeniu do Mistrzostw Polski w tych kategoriach wiekowych. W zawodach w grupie młodzieżowców będą tylko trzy kategorie wagowe, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, takie jak w konkurencjach olimpijskich.
 Szykujemy się do zawodów międzynarodowych, ale musimy uwzględnić ograniczenia z jakimi borykają się organizatorzy głównych imprez mistrzowskich i obecnie nie jesteśmy w stanie podać terminów tych imprez.
 Za organizację Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Olimpijskim odpowiedzialnym jest shihan Ryszard Kulikowski.
 
Zebrania Zarządu PZK PDF Drukuj Email
niedziela, 07 lutego 2021 21:38
 W Warszawie 27.01.2021 odbyło się zebrania Zarządu Polskiego Związku Karate. Większość uczestników zebrania, brała udział w zebraniu poprzez ZOOM.
W czasie zebrania:
1. Omówiono działania związane z akcją zbierania 1% podatków od osób fizycznych na potrzeby Polskiego Związku Karate,
2. Prezes Maciej Sokołowski przedstawił rezultaty rozmów i ustaleń z pracownikami ministerstwa sportu,
3. Przyjęto do Związku 111 nowych klubów i jeden okręgowy związek karate. Jest to rekordowa ilość przyjęć na jednym zebraniu.
4. Postanowiono przygotować zmiany organizacyjne pracy biura w związku ze znaczną ilością klubów które wstąpiły do Związku.
 
Zbiórka środków na potrzeby Polskiego Związku Karate PDF Drukuj Email
niedziela, 07 lutego 2021 21:36
 W tym roku ponownie Polski Związek Karate zbiera pieniądze pochodzące z 1% podatku od osób fizycznych. Środki te zamierzamy przeznaczyć na cele organizacyjne i szkoleniowe naszego Związku.
Aby wesprzeć naszą akcję prosimy o wpisanie w swój PIT 37 nr KRS 0000270261 oraz jako cel szczegółowy wpisać PZ Karate 9461.
 Dziękujemy za Wasze wsparcie dla naszych działań.
 
Aktualne działania Związku PDF Drukuj Email
środa, 23 grudnia 2020 19:33
 W związku z ograniczeniami wynikającymi z aktualnie panującej pandemii nasz Związek podjął stosowne działania:
- Zjazd Sprawozdawczy Związku został przeprowadzony z zastosowaniem internetu,
- odwołaliśmy ostatnie szkolenie na licencje trenerskie,
- przeprowadzaliśmy zawody bez udziału widzów.
 Obecnie przygotowujemy kalendarz imprez na 2021 rok i zbieramy oferty w tej sprawie od naszych klubów. W najbliższym czasie nowy kalendarz imprez zostanie opublikowany na naszej stronie.
Przypominamy o opłatach za licencje klubowe oraz licencje zawodnicze. Nadal część klubów nie wykupiła licencji klubowej na 2020 rok, prosimy o szybkie uzupełnienie tej zaległości. Przypominamy, że zajęcia sportowe regularnie mogą prowadzić tylko te kluby które są członkami Polskiego Związku Sportowego, czyli w naszym wypadku, są członkami Polskiego Związku Karate, a w zajęciach mogą uczestniczyć tylko zawodnicy przygotowujący się do uczestnictwa w zawodach organizowanych w ramach Związku. Zawodnikiem jest ten ćwiczący który ma aktualną licencję zawodniczą.
 W okresie grudzień-styczeń prawie wszystkie kluby przeprowadzają egzaminy na kyu. Prosimy o przesyłanie protokołów z egzaminów na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  w miarę szybko po egzaminie. W lutym planujemy rozpoczęcie sezonu startowego, a we wszystkich regulaminach zawodów jest wymóg posiadania odpowiedniego do poziomu zawodów, stopnia karate. Wtedy część trenerów uzupełnia braki - czyli wyrabia zawodnikom licencje zawodnicze oraz przesyła zaległe protokoły z egzaminów. Powoduje to niepotrzebne spiętrzenie zadań.
 Życzymy wszystkim karatekom wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia i udanych przygotowań do następnych zawodów karate.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 22
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS